MCS – ChlazeníCZ, s.r.o. | Klimatizace, tepelná čerpadla, chlazení
Prodej, instalace klimatizační techniky, chlazení, tepelných čerpadel, ...

Vzduchotechnika

Vzduchotechnika je zařízení, které se stará o výměnu vzduchu v uzavřených prostorech. Hlavním úkolem vzduchotechniky je odsávat vydýchaný nebo znečištěný vzduch z vnitřních prostor a nahrazovat ho čerstvým vzduchem z vnějšího okolí, čímž vytváří hygienicky nezávadné a příjemné klima. Provádíme kompletní dodávku, montáž a servis v oblasti vzduchotechniky a rekuperace tepla. Jsme schopni zajistiti dodávku na klíč včetně projekce.

Možnosti využití:

  • Hotely, restaurace, kavárny a bary
  • Průmyslové objekty a výrobní haly
  • Obchodní centra a prodejny
  • Společenské a kongresové sály
  • Rodinné a bytové domy

Nejjednodušším příkladem vzduchotechniky je odsávání v koupelně nebo kuchyni. Majitelům obytných domů nabízíme dodávky systémů centrálního domovního odvětrávání. Součástí dodaných technologií může být i rekuperační jednotka, která z odvětrávaného vzduchu odebírá teplo a využívá ho na ohřívání přisávaného vzduchu, takže nedochází k velkým tepelným ztrátám.
Poskytujeme komplexní dodávky vzduchotechnických řešení pro administrativní, obchodní a průmyslové objekty. Postaráme se o analýzu prostoru a proměření vzduchotechnických parametrů, o vytvoření projektové dokumentace, dodání vzduchotechnického zařízení i jeho montáž i záruční a pozáruční servis. Vzduchotechniku lze libovolně kombinovat i s klimatizačními a rekuperačními jednotkami.

Co je rekuperace tepla

Rekuperační jednotka je zařízení, kde se využívá teploty vzduchu odsávaného z prostoru k ohřevu chladného vzduchu přiváděného z vnějšího prostředí. Tyto dva „vzduchy“ jsou od sebe odděleny tak, že nemůže dojít k jejich promísení a zároveň stykové plochy jsou vyrobeny z materiálu, který zaručuje maximální přestup tepla.Výsledkem je, že použitý vzduch se všemi v sobě obsaženými pachy (pachy z kuchyně a WC, kouř, „vydýchaný vzduch“) je odváděn mimo objekt a je nahrazen čerstvým, ohřátým (v létě ochlazeným) vzduchem. Touto výměnou vzduchu je dosaženo příjemného a hygienicky nezávadného životního prostředí v pobytových prostorech. Pro rozvod vzduchu se používá speciální pružné plastové potrubí.

Metoda větrání s rekuperací zajišťuje optimální využití vytvořeného (a zaplaceného) tepla až s 90% účinností. V letním období naopak můžeme rekuperační jednotky využít k ochlazování img_vzduchotechnikapobytového prostoru, což začíná být při stávajících klimatických změnách velmi aktuální problém. Topení i ochlazování probíhá při zavřených oknech, to však neznamená, že okna se nesmí otevírat.

Dům s rekuperační jednotkou žije jako každý jiný dům a je na uživateli, jestli bude větrat okny nebo ne. Rekuperační jednotka vás nijak neomezuje. Právě naopak, zajišťuje vám komfort a velmi výrazně snižuje náklady spojené s vytápěním a chlazením vašeho domova.